Newsy

Take off flight simulator – recenzja symulatora lotu na androida

Take off flight simulator

Take Off: The Flight Simulator jest rozbudowanym symulatorem latania samolotami cywilnymi, przeznaczonym na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Produkcja jest jednym z pierwszych tego typu symulatorów mobilnych, który pod względem pod względem poziomu oprawy oraz ogólnej mechaniki nie ustępuje produkcjom przeznaczonym na większe platformy sprzętowe. Take Off Flight Simulator to dzieło katowickiego studia Jujubee, znanego z serii wyścigówek Flashout oraz taktycznego RPG Spellcrafter.

Rozgrywka w Take Off: The Flight Simulator

Na samym początku zabawy, gracz wciela się w postać początkującego pilota lotniczego. Jego głównym zadaniem jest odpowiednie pokierowanie własną karierą oraz zdobycie kolejnych licencji, dzięki którym stopniowo możliwe stanie się pilotowanie większej ilości maszyn dostępnych w grze.

Głównego bohatera w staraniach wspiera dziadek, będący jednocześnie doświadczonym kapitanem lotniczym. Nie tylko służy głównemu bohaterowi przydatnymi radami podczas rozgrywki, ale również funduje młodemu adeptowi lotnictwa jego pierwszy samolot. Akcja Take Off: The Flight Simulator rozgrywa się na słonecznych Hawajach. Gracz ma jednak możliwość zwiedzenia aż dwudziestu innych portów lotniczych, zlokalizowanych na całym świecie. Podczas zabawy odwiedzić można między innymi Londyn, Nowy Jork, Los Angeles czy Sydney.

Samoloty i licencje

Odblokowywanie kolejnych licencji to najlepszy sposób na zwiększenie umiejętności pilotażu gracza. Daje również możliwość zakupu coraz to nowych maszyn, za które zapłacić można gotówką zarabianą dzięki wykonywaniu misji. W ten sposób Take Off Flight Simulator daje szansę na stopniowe utworzenie rozbudowanej floty linii lotniczej. Odblokowane i zaparkowane w specjalnym hangarze samoloty można również poddawać dodatkowym modyfikacjom. Opcja zmiany skórki na opcjonalną zmienia nie tylko wygląd maszyn, ale również pozwala na znaczącą modyfikację ich parametrów.

Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście doskonale zaprojektowanych oraz starannie odwzorowanych modeli samolotów. Można pośród nich znaleźć zarówno zwykłe awionetki, jak i masywne Jumbo Jety pasażerskie. Każdy z obecnych samolotów posiada bardzo pieczołowicie przygotowany kokpit 3D, dzięki czemu gracz może poczuć się jak prawdziwy pilot i ma zapewnioną znaczeni lepszą immersję. Przesiadka na potężniejsze maszyny następuje stopniowo, wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Na określonym poziomie gracz może już zasiąść za sterami największych samolotów pasażerskich.

Symulacja i mechanika lotu

Pomimo mobilnego charakteru produkcji, gra Take Off Flight Simulator wyróżnia się bardzo dopracowanym modelem lotu oraz niemałym realizmem. Gracz musi dopilnować wielu aspektów związanych z lataniem. Odpowiada nie tylko za prawidłowy start i lądowanie, ale również regulowanie prędkości czy prawidłowe skręcanie. Podczas zabawy kluczowe znaczenie okazuje się mieć również umiejętność dopasowania kierunku oraz wysokości lotu. Symulacja jest bardzo przystępna, a zarazem dostatecznie realistyczna.

Wirtualny ster pozwala na swobodne panowanie nad lotkami znajdującymi się na skrzydłach oraz oddzielną manetką do obsługi steru na ogonie. Gracz ma do dyspozycji również przepustnicę odpowiadającą za ciąg i może panować nad wychyłem klap. Interesującym rozwiązaniem jest ponadto możliwość ustawienia autopilota. Take Off Flight Simulator charakteryzuje się dostępem do bardzo wielu opcji, jednak sterowanie jest bardzo intuicyjne oraz proste do opanowania.

Wysokim poziomem charakteryzuje się również mechanika lotu. Jest to szczególnie odczuwalne zwłaszcza w momencie wykonywania misji, podczas których określony mechanizm samolotu ulega niespodziewanej awarii. Gracz może wówczas odczuć, jak poszczególne elementy maszyny wpływają na lot. Opanowanie konkretnych manewrów z czasem okazuje się niezbędne, ponieważ nie da się poprawnie latać wykonując je na ślepo. Dotyczy to na przykład lądowania, które bez znajomości roli wychyłu klap może okazać się bardzo trudne do przeprowadzenia.

Tryby gry i kwestie techniczne Take Off Flight Simulator

W Take Off Flight Simulator znaleźć można rozbudowany tryb kampanii, który pozwala na wykonywanie określonych zadań. Należą do nich nie tylko zwykłe loty pasażerskie, ale również znacznie bardziej wymagające misje ratunkowe. Gracz musi również stawić czoła różnym dodatkowym wyzwaniom, do których zaliczyć można niespodziewane awarie silników czy obecność niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Poza trybem kampanii, gra pozwala również na udział w swobodnej zabawie free flight. Wydana na platformy mobilne gra Take Off: The Flight Simulator może pochwalić się wyjątkowo atrakcyjną szatą graficzną, zwłaszcza w zestawieniu z bardziej budżetowymi oraz uproszczonymi symulatorami mobilnymi konkurencyjnych deweloperów. Poza szczegółowo odwzorowanymi kokpitami 3D szerokiej gamy samolotów, na szczególną uwagę zasługują zmienne warunki atmosferyczne oraz starannie odtworzone mapy. Z bardzo dużą dokładnością odwzorowano zarówno lotniska oraz niebo, jak i wszystkie budynki czy tereny zielone.

Oko cieszy zwłaszcza bardzo duża ilość detali, dzięki którym Take Of Flight Simulator jest jednym z najładniejszych symulatorów tego typu na platformy mobilne.

Produkcja ta jest grą płatną, ale przy tym stosunkowo tanią. Gra została oficjalnie wydana w modelu free-to-play, jednak zawiera mikrotranskcje. Wykupowanie poszczególnych ulepszeń i samolotów nie jest przy tym obowiązkowe, ponieważ wszystko odblokować można poprzez wykonywanie misji w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *