Recenzje

Forge of Empires

Forge of empires

Gra Forge of Empires cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Internautów. Jest to świetna opcja dla miłośników gier strategicznych, które mogą pochwalić się bardzo dobrą grafiką. Ta MMO gra pozwala wcielić się w rolę zarządcy własnego miasta, które można dowolnie rozwijać oraz powiększać swoje wpływy i prowadzić wojny. Możliwość grania zarówno w pojedynkę, jak i w większym gronie sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz zobaczyć, jak to jest tworzyć imperium za czasów kamienia łupanego czy też może preferujesz stworzenie nowoczesnej aglomeracji? W grze Forge of Empires wszystko jest możliwe. Czego zatem się spodziewać?

Nie tylko grafika zachwyca

Tym co urzeka w Forge of Empires jest z pewnością grafika. Można śmiało powiedzieć, że jest ona jedną z najlepiej się prezentujących pośród dostępnych gier przeglądarkowych. Można porównać ją do grafiki, którą znajdziemy w serii gier Anno. Nic dziwnego, gdyż grafika nie dość, że jest szczegółowa, to jeszcze ręcznie rysowana. Dzięki tej grze można podziwiać wiele różnych cudów świata i to z różnych zakątków.

Pozostając jeszcze w temacie atrakcji, Forge of Empire obfituje wręcz w najróżniejsze zadania, które nawiązują do konkretnych epok historycznych. Na poszczególnych obszarach czekają na nas inne zadania fabularne oraz poboczne questy. Z pewnością nie sposób jest się nudzić chociażby przez ułamek sekundy. Żeby było jeszcze ciekawiej, co jakiś czas pojawiają się znane nam z rzeczywistości wydarzenia typu Halloween czy też Święta Bożego Narodzenia.

Co ciekawe, za organizowanie eventów w grze można łatwo zdobyć diamenty, które z kolei odgrywają tutaj istotną rolę. Do dyspozycji jest tutaj aż dwanaście epok historycznych – zaczynając od epoki kamienia łupanego a kończą na czasach współczesnych. Można więc przejść przez każdy etap rozwoju ludzkości, czyli stworzyć zarówno drewnianą chatę na wsi, jak i nowoczesny drapacz chmur w miejskiej metropolii. Oferowanych jest osiem światów, gdzie najnowszym jest Houndsmoor. Z kolei za najstarsze światy uważane są Arvahall i Brisgard.

Chcesz się rozwijać? Nie obejdzie się bez walki

Żyjąc w swoim małym światku i nie wychylając z niego czubka nosa, z pewnością można czuć się bezpieczniej. Jednak jaki jest sens gry, w której nie ma większego ryzyka? Wraz z poszerzaniem swojej strefy wpływów, przychodzi czas na odkrywanie nowych miejsc i napotykanie kolejnych graczy.

W Forge of Empires czekają na nas nie tylko komputerowi gracze, ale także żywi przeciwnicy, którzy tak jak my, postanowili spróbować swoich sił w grze. Oni również pragną zdobyć nowe terytoria, dlatego też prędzej czy później dochodzi do starcia. Oczywiście istnieje możliwość wyjścia z opresji w sposób bardziej dyplomatyczny, jednakże nie zawsze możliwe jest uniknięcie wojny z każdym przeciwnikiem. W związku z czym trzeba być zawsze przygotowanym na konieczność dobycia broni.

Z całą pewnością warto jednak stoczyć co jakiś czas potyczkę, gdyż jest to bardzo interesująca część w Forge of Empires. W swojej armii można mieć wiele zróżnicowanych jednostek, w zależności od tego w jakiej epoce przyjdzie nam walczyć. Nie zawiodą się nawet ci bardziej wymagający gracze. Bardzo ekscytujące są szczególnie starcia gildiowe, gdzie zyskujemy okazję do zdobycia specjalnych bonusów w zamian za to, że uda nam się utrzymać swoje terytorium. Gildia zapewnia nam dodatkowe punkty rozwoju i prestiż Jak najbardziej więc warto dołączyć do któryś z dostępnych gildii lub można założyć własny klan i stanąć na jego czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *