Newsy

Elvenar – recenzja

Elvenar

Elvenar to popularna gra fantasy, która przenosi gracza do magicznego świata.  W Elvenar głównym zadaniem jest zamienić się w silnego oraz mężnego władcę elfów lub też ludzi. Głównym celem gry jest wzniesienie własnego ogrodu, a przede wszystkim zadbanie o jego świetność. W każdym stworzeniu oraz budynku możemy dostrzec, iż tajemnicze elfy, które stanowią jedne z głównych bohaterów tej gry władają naprawdę potężną magią. Z kolei rasa ludzi jest inspirowana nieco bardziej uzbrojeniu, które jest zainspirowane średniowieczem.

Ulepszanie budynków w Elvenar

Podczas tej gry można ulepszyć praktycznie każdy budynek. Jest to możliwe do wykonania nawet kilkakrotnie, z tego powodu można cieszyć się nie tylko jego atrakcyjnym wyglądem, ale przede wszystkim dużą wydajnością. W tej grze na rozbudowę czeka bardzo wiele budynków. Zalicza się do tej grupy między innymi ratusz oraz liczne manufaktury, jak również kwatery i różnorodne chaty robotników. Nawet niewielkich rozmiarów królestwo można z powodzeniem zmienić w prawdziwą osadę.

Inspirujące okrycia artefaktów i technologii

W grze Elvenar można podjąć się bardzo różnorodnych, a przede wszystkim ekscytujących wyzwań, poszukując ich na mapie całego świata. Aby przyspieszyć produkcję w swoim mieście, warto poszukiwać wokół różnorodnych artefaktów. To właśnie takie rzadkie artefakty mogą w bardzo dużym stopniu przyczynić się do przyspieszenia produkcji. Niezbędny jest także odpowiedni rozwój technologii. Tylko dzięki niemu miasto będzie prężnie się rozwijało. W Elvenar możemy opracować ponad 200 sposobów rozwoju technologii.

Duża mapa świata gry

Elvenar to doskonałe środowisko, w którym odnajdzie się każdy zagorzały gracz poszukujący wyzwań w świecie fantasy. Dla każdego użytkownika dostępna jest duża mapa gry co oznacza, iż mamy bardzo wiele różnorodnych możliwości wyboru. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający gracz znajdzie coś dla siebie.

Ponadto Elvenar gwarantuje nam również kreatywną rozrywkę. To właśnie w tej grze istnieje możliwość stworzenia własnej armii różnorodnych stworzeń. Możemy przenieść się całkowicie do świata magii i stworzyć drużynę, o której nam się jeszcze nie śniło. Dzięki temu można choć na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie i doskonale się zrelaksować w świecie pełnym magii i nieustannych wyzwań.

Elvenar: elfy kontra ludzie

Jak już wcześniej wspomniano gracz podczas pierwszej gry musi opowiedzieć się za jedną ze stron. W tym przypadku mamy do wyboru rozwijać osadę elfów lub też budować swoje miasto zamieszkałe bez ludzi. Taki wybór już na początku gry jest bardzo ważny, ponieważ te dwie rasy są diametralnie różne.

Świat elfów charakteryzuje się przede wszystkim dużą harmonią. Jest to miejsce bardzo spokojne, a także przyjazne. Elfy na co dzień wiodą spokojne życie w harmonii z naturą, praktykują nieustannie magię i czerpią z życia to, co najlepsze. W ich świecie pośpiech nie jest wskazany, a wszelkie działania prowadzone niezgodnie z naturą są źle odbierane. Są to stworzenia bardzo ugodowe, które pragną również współistnieć z innymi magicznymi stworzeniami w swoim świecie.

Z kolei świat ludzi jest diametralnie odmienny. Ta rasa jest przede wszystkim bardziej ambitna. Są to osoby, które charakteryzują się przede wszystkim bardzo trzeźwym tokiem myślenia, często nastawione są tylko i wyłącznie na zysk. Zdarza się, iż w grupie ludzi są sami inżynierowie, którzy chcą nieustannie rozbudowywać swoje miasto, nie zwracając zbytnio uwagi na naturę. Rozwój technologi w przypadku ludzi to sposób na przetrwanie. Nieustanne ulepszanie swojej broni, jak również wprowadzanie różnorodnych innowacji mogą zapewnić sukces oraz wygraną. Głównym zadaniem gracza jest wybór jednego ze światów oraz rozbudowanie go. Gra posiada także bardzo atrakcyjną grafikę 3D.

Współistniejące rasy ludzi oraz elfów w grze Elvenar stale się przenikają. Z tego powodu jest to doskonała rozrywka dla każdego, kto kocha fantastykę, jednak chce także grać w gry osadzone w rzeczywistym świecie. Jest to idealna rozrywka zwłaszcza dla osób, które kochają kreatywne rozwiązania. Nic w tej grze nie jest schematyczne, ponadto to w dużej mierze od gracza zależy, jaki będzie stworzony przez niego świat. Bardzo istotna jest w tym przypadku również dobrze obrana strategia, ponieważ to właśnie dzięki niej można stale rozwijać swoją osadę. Dbając między innymi o zapewnienie właściwego pożywienia dla naszych elfów lub też ludzi, a także o ich edukację, pracę i silną armię, możemy rozbudować nasze miasto. Elvenar zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest to gra przeznaczona raczej dla dojrzałego gracza.

Literatura:

[1] https://www.innogames.com/pl/gry/elvenar/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *